­
­

Eiffel Bistro & Bar: BEST CHICKEN IN TOWN!

$$
Múlt héten volt még egy kis Étterem Hét Extra, és mivel egyik kedves kollégám áradozott az Eiffel Bistroról, úgy döntöttünk mi is kipróbáljuk. Mivel az a neve, hogy Eiffel Bistro, meg se néztem, hogy hol van, totál biztos voltam benne, hogy az Eiffel téren van...

M: - Megnézted hova megyünk? 
V:  - Nem, mert szerintem az Eiffel téren van. 
M: - Szerinted?!
V:  - Néha megbízhatnál az asszonyban... 

Ehhez képest, az Eiffel Bistro a gyönyörű Eiffel Palota épületének földszintjén van, a Bajcsyn :) Nagyon barátságos a belső tér, meleg színekkel, piros spriálszerű világítótestekkel, a falon képkeretben zöldellő mohákkal, amik különösen tetszettek nekem. 

Három fogásos menüt ettünk, mint azt már Étterem Héten megszokhattátok, ezúttal a 3300 forintos árkategóriából. Elmondanám így előlejáróban, hogy elmefújó élmény volt. 

Vigyor az Eiffel Bistroban

Máté ezen a hűvös estén a tanyasi húslevest választotta előételnek. Sűrű volt és tartalmas, lehetett rajta érezni, hogy minden belefőtt, aminek egy tisztességes húslevesbe bele kell főlni. Szerencsére nem is volt sós - ezt sok más helyen elrontják. Igazán ízletes volt.

Tanyasi húsleves

Én a füstölt lazac tatárral mentem, melyet blinin tálaltak kapros uborka chutney-val. Picúrka adag volt, de annál finomabb. A blini egy burgonyalángos korongocska, melynek a tetejére kenték a könnyű, kicsit majonézes lazackrémet, amit nem zavart meg a minimális mennyiségben feltűnő kapros uborkás szósz. Mellé balzsamos madársalátát kaptam, csodás kezdete volt ez az előétel egy mesés vacsorának.

Lazac tatár
A bemelegítés után nem sokkal meg is kaptuk a főételeket. Máté rozé kacsamellet evett chilis-áfonyás szilva chutneyval és krumplipürével. Annyira nem volt rozé, mint amennyire M szereti, de bőven kárpótolta Őt a tény, hogy a ropogós bőrkének szalonnasütés íze volt. Hogy-hogy nem, én is megkóstoltam, tényleg olyan íze volt. Egyrészt hihetetlenül finom, másrészt eszedbe juttatja régi kedves emlékeidet... Fantasztikus. Persze az áfonyás szilvás chutney nem volt M kedvence, de akinek csúszik a csípős-édes a husival, annak melegen ajánlom, mert írtó fincsi. 

A kacsa 
Ami a legnagyobb meglepetést jelentette az este folyamán, az a csirkemell. Miközben világéletemben azt gondoltam, hogy sosem leszek hajlandó csirkemellet rendelni étteremben, mert a gondolattól is halálra unom magam, aznap este mégis ez tűnt a legszimpatikusabbnak az étlapon: Citromborsos grillezett csirkemell sült édesburgonyával és chilis-mogyorós karottasalátával. Nem viccelek, szaftos volt. Egy grillezett csirkemell. Nem mellesleg ha csak rágondolok összefut a nyál a számban, annyira kellemesen aromás volt a citromborssal ízesített pihe-puha!, omlós hús. És a csirkemellnek volt íze! És nem, nem csirkeíze volt, hanem sült íze volt, és csípett a bors, utána pedig édes volt a sült krumpli, hűsített-csípett a répasaláta, és ropogott a mogyoró - komolyan mondom, nem ettem még jobb csirkét. SOHA. SEHOL. Valamint a 3 fogásos menüben akkora adagot kaptam, hogy a végét igazán csak azért ettem meg, mert sajnáltam volna otthagyni. 

Citromborsos grillezett csirke sült édesburgonyával, bújkáló karottasalátával


Szerencsére volt időnk ventillálni kicsit még a desszert előtt, így csak-csak befért még az a belga csokis brownie vaníliafagyival és erdeigyümölcs öntettel... Itt már abszolút vigyorogva ettünk, nem akartuk elhinni, hogy egy átlagos hétfő este ilyen történhet velünk. 

Belga csokis brownie
Egyszerűen minden tökéletes volt. 

Eiffel Bistro & Bar
Ár/Érték arány: szuper, fantasztikus a konyha és egy főétel 2000-3000 forint körül van
Cím: 1055, Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.


Fondue Bár: Egy régi kedvenc nem az igazi már

$$

Budapest nem bővelkedik fondüt kínáló éttermekben, a Fondue báron kívül szerintem nincs is másik, ez pedig annak a következménye, hogy itthon még mindig nehéz hozzájutni a szükséges alapanyagokhoz. Pedig a télhez nagyon jól megy a rotyogó sajt íze és illata, tudnak valamit ezek a svájciak, akik kitalálták! Én azt szeretem benne a legjobban, ahogy körbeüljük a fazekat és mire jól lakunk az olvadt sajtba mártogatott pirítóskockákkal, addigra mindenkiről minden kiderül. Nem az evésen van a hangsúly, hanem a közösen eltöltött időn, a beszélgetésen, és azon, hogy kimosolygósodunk a meleg ételtől, esetleg egy pohár bortól.

Csilliárd éve ismerem a Fondue bárt, és eddig kivétel nélkül mindig szuper élményekkel tértem haza. Most nem, és ez nem az étel miatt volt: ilyen pocsék kiszolgálással már rég találkoztam. Kezdve azzal, hogy az étlapról/itallapról választott tételekre gyakran mondta a one man band-ként funkcionáló pultos-szakács fiú, hogy sajnos az nincs, folytatva azzal, hogy egy bizonyos ponton (amikor egyébként épp jól volt mindenki), fogta magát és kiment fél órára telefonálni. Szerintem ez nem elfogadható, és a vendégnek azt üzeni, hogy Nekem aztán rohadtul mindegy, hogy mennyit fogyasztasz vagy visszajössz-e ide, ahelyett, hogy azt üzenné, Gyere, érezd jól magad, legközelebb is várunk szeretettel. És itt befejeztem a puffogást. www.eloterv.hu

Svájci fondü
Nyilván a fondü finom volt, de nekem minden finom, ami sajt, valamint minél büdösebb, annál jobb. Máté és én Svájci fondüt, a többiek pedig Mekk Mester fondüt ettek. A mi fazekunkban emmentáli és gruyere sajtok keveréke olvadt fehérborral, borssal, fokhagymával, petrezselyemmel és szerecsendióval fűszerezve. Abszolút a fokhagyma dominált és volt egy kis kesernyés utóíze, de az almával és a savanyú uborkával is remekül harmonizált a Svájci fondü ízvilága. A Mekk Mester fondü mindenkinek jobban ízlett, épp a keserű íz hiánya miatt. Ebben gouda és cheddar sajt volt (a narancssárgásabb színéről is látszik), valamint fehérbor, fokhagyma, szerecsendió, bors, mustár és tejszín. Fincsi volt, jól fogyott. Zsófi barátnőm úgy írta le, hogy eleinte volt egy kis édes sajtíze, a végén pedig fűszeres. Ebben a fondüben a szerecsendió dominált, a fokhagyma kevésbé - utálom bevallani, de tényleg jobb választás volt, mint a sajátom…

Mekk Mester fondü

Egy szó, mint száz, végül kellemes estét töltöttünk a Fondue Bárban, finomat ettünk, jókat nevettünk, de a kiszolgáláson volna mostanság mit csiszolni... Húsevőknek ajánlom, hogy előre rendeljék meg a húsfondüjüket, mert van lehetőség egy jó kis szűzérmével vagy bélszínnel felturbózni a vacsorát, de csak akkor, ha előre szóltok. 

Fondue Bár
Ár/Érték arány: szuper, hiszen egy kétszemélyes sajtfondü 3400-4200 forint között mozog, és degeszre eheted magad
További info itt: http://www.fonduebar.hu/
Cím: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 25.


Baan's Kitchen BP: Új helyen a fiús burgerező

$
A hétvégén nyitott új, immár igazán beülős helyet a Baan's Kitchen. A szegedi fiúk eddig is jelen voltak a budapesti burger színtéren a Keleti Pályaudvartól nem messze lévő kis burgerboltjukkal, de épp ezekben a napokban jutottak el odáig, hogy beülős helyet csináljanak. 

The British
Az első benyomás nem túl fényes: először is a cím Dózsa György úti, a bejárat viszont az Alpár utca felől esik, kitáblázva nincs, gyakorlatilag csak a burgerillatnak köszönhető, hogy odataláltunk. A félszuterénbe fejbehúzós lejárat vezet, lent dohos szag fogad minket, a dizájn egyenesen rémes. Körülbelül 20-25 évet repülsz vissza az időben amikor belépsz, a padlóra nézve azt gondolod, értem én, hogy ez a kő tűri a koszt a legjobban, de ez irtó igénytelen... Nem is voltam benne biztos, hogy akarok itt enni, de ha már rákészültünk a burgerre, gondoltam adok neki egy esélyt. 

Fincsi ropogós a buci

A The British nevű hamburgert választottam, míg Máté a Juicy Lucy-t. Ez utóbbi összetételre nekem is jobban tetszett volna - több benne a zöldség és a szósz - de kisebb méretű ebédre vágytam, ezért mentem végül a bucit, husit, cheddar sajtot, bacont és hagymalekvárt tartalmazó brittel. Mikor beleharaptam, arra gondoltam, hogy Wow, ennek tényleg Anglia íze van :). Ez főleg a cheddar - bacon kettős miatt van, és mivel elég borsos a húspogácsa, kellemesen lágyított rajta az édeskés ízű lilahagymalekvár. Ami az előnye ennek a szendvicsnek, az a hátránya is: mivel kicsi benne a húspogácsa, nagyon gyorsan megsül, számomra túlzottan is: kemény marhahúspogácsa?! Nem jó. A mellé kért sült krumpli viszont nagyon finom volt, egész egyszerűen abból a tényből kifolyólag, hogy valóban krumpliból készült és nem olajban, hanem sütőben sült. 


Juicy Lucy
Máté szerencsésebb volt a maga Lucy-jával, ugyanis ennek sütési technikája abból áll, hogy 2 húspogácsa közé teszik a sajtot, és így egyben sütik meg a burgerbe valót. Ennek eredményeként a sajt felé eső húsnak van esélye arra, hogy rózsaszín maradjon, így a húspogácsa nem lesz kemény. Ez a burger tele van szósszal: mustár, ketchup, BBQ, és zöldséggel: dinsztelt káposzta, paradicsom, csemege uborka és lilahagyma. Kifejezettem finom és baromi jól csúszik. Tegyük hozzá, hogy a Juicy Lucy-nak meg a bucija maradt alul a The British kifejezetten ropogós, sós zsemléjével szemben. 

Mindezekhez ihatsz magyar kólát, amibe most botlottam életemben először: Tikkadt Szöcskének hívják, és aki hozzám hasonlóan a 90-es években volt gyerek, annak azt tudom mondani, hogy olyan íze van, mint a kólaszörpnek. Nem rossz, na nem is jó, de legalább hihetetlenül nosztalgikus. 

Tikkadt Szöcske - a magyar kóla

A burgerek ezerpárszáz forinttól indulnak, és a húsmérettel egyenes arányban nő az áruk. Hogy miért gondolom, hogy fiús hely a Baan's Kitchen? Mert mi lányok szép helyeken szeretünk enni evőeszközzel, még a Tikkadt Szöcske is jobban esne üvegpohárból :) Az étlapot nézve leginkább húsválasztékban erős a felhozatal, ugyan van két vega burger, ettől még zöldségben nem bővelkedik a kínálat. A Baan's Kitchen nem szép és nincs evőeszköz, cserébe vannak kiadós és finom burgerek, a csajokat randira inkább ne ide vigyétek. 

A nem túl újhullámos belső tér

Baan's Kitchen Bp
Ár/Érték arány: Ok, kisebb hamburger 1400 HUF körül, a Juicy Lucy 2200, két burger, egy krumpli és 3 üdítő 4200 HUF volt
Cím: 1071, Budapest, Dózsa György út 36.



Mazi: Fetacentrikus világkép

$$
A héten a barátnőimmel volt találkozóm, és Budapest egy erősen behatárolt részén kellett megfelelő csacsogóhelyet találnom: olyasmit, ahol jól is lakunk és ki is mosolygósodunk. A nemzetközi konyha nemrég nyílt képviselője, a Mazi, hangulatosnak és izginek tűnt, rögtön megtetszett.

Suvlaki - Ilyen és ehhez hasonló finomságok várnak ránk a Maziban
A kis görög étterem az Alkotmány utcában van, nem "Kazinczy u. belváros", de nem is esik ki kellemetlen módon. Azért döntöttem mellette, mert sokan sok félék vagyunk: van, aki egyáltalán nem vacsorázik, van, aki a padlizsánra bukik, én meg a húsra.  Mindenképp olyan hely kellett, ahol ha úgy van, egy tzatzikinél meg lehet állni, de akár jól be is lakhatunk. Az estét egy pohár finom Kiss Gábor Villány Rouge “364” 2014 - essel indítottuk, ami remekül illett a mediterrán ízekhez. 

Tirokafteri - Csípős fetakrém
Mikor mindenki megérkezett és jól áttanulmányoztuk az étlapot, rendeltünk közösen egy Tirokafterit, tehát egy csípős fetakrémet pitával. Igazából csak Ancsa és Zsófi rendelte, én pedig belekóstoltam, mert a feta intenzív ízétől mindig tartok egy kicsit. Ehhez képest minden, amit aznap este ettem tartalmazott fetát (na jó, a fagyi nem), és abszolút a kellemes mértékben. Ez a fetakrém úgy készül, hogy a sajtot fellazítják egy kis joghurttal és olivaolajjal, majd megfűszerezik csípőspaprikával. Mennyei. A lányok egyébként is minden csípősért rajonganak, én meg az omlós langyos pitáért voltam oda, így elmondható, hogy a Tirokafterinek nagy sikere volt. 

Ezek után Zsófi a fent látható Suvlakit, Ancsa Mousakast, én pedig Görög fetás burgert választottam. Az adag igazán kiadós volt és minden volt a tányérunkon, ami kellett: hús, saláta, szószi, krumpli csak mutatóba, nyeltük, mint kacsa a nokedlit. 

Görög fetás burger - na erre mondja valaki, hogy nem szép
A burger nem buciban jött, hanem pita tetején, görög salátával, tzatzikival és oregánós krumplival, a húspogácsa pedig jól meg volt tömve a beleolvadt fetasajttal... Fincsi. 

Az este koronája a Ház ajándéka gyanánt kapott Görögjoghurt és lime fagyi volt. Aki kedveli a görögjoghurtot, a citromot, vagy esetleg mindkettőt, annak gyakorlatilag kötelező kipróbálni, észbontóan finom és különleges volt. A joghurt adta a lágyságát, a lime pedig a fűszerességét, és számunkra a meglepetés és a kedves vendéglátás titkos hozzávalóit is tartalmazta. 

Görögjughurtos lime fagyi
Összességében hiperkedves volt mindenki a Maziban, a pincér srácok nagyon odafigyeltek a jóllétünkre, abszolút túltettek az elvárható minőségen. Én el tudom képzelni, hogy valakit ez zavarhat, de engem nem szokott, és nem csak a 3 csinos fiatal nővel bántak így (akik mi voltunk :) ), hanem a szomszédos asztalnál ülő nagyobb külföldi társasággal is. 

Ha már unjátok a kockás abroszt meg a hortobágyi palacsintát, meleg szívvel tudom ajánlani a Mazit, ahol kellemes modern enteriőr, kitűnő kiszolgálás és magas minőségű, eredeti görög alapanyagokból készült finomságok várnak rátok. 

Mazi
Ár/Érték arány: tökéletesen rendben van, közepes árfekvésen szép adag finom étel
További info itt: A Mazi Facebook oldala
Cím: 1054 Budapest, Alkotmány u. 19.

A fotókért köszönet Farkas Zsoltnak.






MészárSteak: A bizonyíték, hogy a tökéletes steak létezik

$$
Ettem én már életemben jó steaket, csak az marha régen volt. Egyet Bordeaux-ban, az Entrecote nevű helyen, ahol egészen konkrétan mást nem is készítenek, csak azt (melegen ajánlom, ha valaki arra jár), egy másikat pedig Normandiában a Boeuf and Cow étteremben. Mind a kettő tipikus francia steak volt, a maguk nemében fantasztikusak, de ahogyan az amerikaiak, mi magyarok is másképp gondoljuk a jó steaket. Én így:

Ribeye steak vörösboros sülthagymás jus-vel és édesburgonyapürével
Étterem hét volt, én pedig a MészárSteaket a blogolás kezdetén kinéztem már, így nagyon boldog voltam, hogy végre elérkezett a tökéletes alkalom. Miért? Mert nő vagyok, és nem tudok 250-300 g húst egy ültő helyemben megenni, pedig imádom a steaket. Ezúttal fix áron kaptunk 3 fogást (4900 forintért több volt, mint baráti), így sejthető volt, hogy amennyiben steak is lesz a menüben, akkor az nem lesz nagy. Végre lelkiismeretfurdalás nélkül rendelhettem és előzetes kutatásaim alapján ígéretes vacsorának néztünk elébe. 

Előételnek egy könnyű csülkös lángost választottam :) Azért az elég durva volt, bevallom, másra számítottam, ugyanis amit kihoztak, az valóban lángos volt, de csülökpörkölttel... Isteni volt, de lelökte a trónról apukám káposztás csülkös babját, ami eddig viselte A legnehezebb étel, amit valaha ettem címet.

Csülkös lángos
Ennek a végére jól is laktam, és még ezután jött a steak, de mielőtt annak részletezésébe belemennék, egy pár szót ejtenék magáról a helyről. A MészárSteak messze földön híres a jó minőségű érlelt marhahúsokról, Gál Józsi hentesi szakértelméről és a korrekt árairól. Mit tapasztaltunk mi? Az utolsó utáni pillanatban egy lemondás miatt sikerült asztalt foglalnom, tehát nem volt teljesen zökkenőmentes a check-in, egészen konkrétan nem tudtak rólunk. Rendkívül intelligens módon kapkodás helyett 10 perc türelmet kértek tőlünk, és vendégül láttak minket egy pohár borra, amíg meglett az asztal. Nem kellett sokat várni és nagyon kedvesek voltak, pedig láthatóan a hátukon pörögtek egész este. Akkor sem jöttek zavarba, amikor variálni kezdtünk, és készségesen kicserélték nekünk a steak mellé járó cukkínis burgonya köretet az édesburgonya pürére, szerencsére.

Kívül szép sült, belül rózsaszín
Tehát a steak: Oh, my God! Ahogy Janice mondja a Jóbarátokban: Te jó Ég! Egyszerűen tökéletes volt. Medium kértem, és úgy is kaptam - gondolná az ember, hogy ez alapvető, de aki rendszeresen próbálkozik steaket enni Budapesten az tudja, hogy irtó ritkán sikerül eltalálniuk úgy, ahogy szereted. A külsején a fűszeres kéreg hozta magával a jellegzetes, ínycsiklandó sült ízt, belül pedig olvadt a rózsaszín hús. Zaftos volt, és lágy, most is összefut a nyál a számban, ha csak rágondolok. Egy ici-picit zsíros volt, épp nem zavaróan, ettől is csak jobban csúszott, az íze pedig karakteres, intenzív, egy jó vörösborhoz tudnám hasonlítani. Nagyon jól rímelt rá a vörösboros sülthagymás jus, ami szintén mámorítóan finom volt, ez a barnaszószok királynője. Az édesburgonya püré pedig csak hab volt a tetején. Ha már a habnál tartunk, a két fogás után annyira tele voltunk, hogy a desszertet elvitelre kellett kérnünk...

Rendszeres olvasóim tudják, hogy ritka az ilyen típusú fellángolás kulináris életemben, de a MészárSteakre csak annyit tudok mondani, hogy Vissza akarok menni!!! Ki jön velem? 

MészárSteak Kitchen
Ár/Érték arány: csúcsszuper, bár ne feledjük, Étterem hét volt. Ha nincs Étterem hét, fejenként 7-8000 forinttal kell számolni, ami nem kevés, de minden forint megéri. 
Cím: 1053 Budapest, Károlyi u. 11

Ricsi's World's Jewish Streetfood: A világ legjobb szendvicse?!

$
A Ricsi's World's Jewish Streetfood-nak otthont adó Rácskertbe tavaly nyáron is sokat jártunk, így idén is örömmel tértünk vissza: egyrészt imádom a változó színekben pompázó lampionokat, másrészt Ricsinél mindig lehet enni valami kicsit és jót, épp akkora adagot, amitől még jót tud aludni az ember. 

Ricsi szerénytelenül elnevezett szendvicse
A világ legjobb szendvicséből sem először ettem, be kell valljam. Kifejezetten szeretem, ahogy a hozzávalókat egyenként is: a kalácstésztából készült hosszúkás bucit, a rozmaringos-vörösboros marharagut, a savanyú uborkát és a pirított hagymát. Az egészben a legjobb az összehatás, és a tény, hogy úgy szottyos a szendvics, hogy mégsem ázik el. Bárhol bármikor nagyon szívesen ennék ilyet, kár, hogy csak a Rácskertben lehet... A szendvicsben lévő marharagu irtó finom: érzed rajta, hogy megadták neki a tökéletesség eléréséhez szükséges időt, fűszereket és folyadékot, erre még rádob egy lapáttal a paradicsomszeletekből, a savanyú uborkából és a mustáros kencéből származó lé. Tegyük hozzá, én baromi hártlis vagyok az elázott kenyérre, de hála az égnek, itt nem kell emiatt aggódni. A hagyma ezúttal kicsit túl volt pirítva, ez nagy kár, mert ártott a tökéletesség faktornak a keserű utóíz. Viszont ezt a típusú fűszerezést nem találod meg sehol máshol a városban, abszolút nem tucatízekről van szó, hanem egy egyedi és érett koncepcióról. 

Hogy ez-e a világ legjobb szendvicse? Menjetek el és döntsétek el Ti, nekem egy örök kedvencem. 

Ricsi's World's Jewish Streetfood
Ár/Érték arány: jó, a világ legjobb szendvicséért nem sok az 1400 forint
Cím: Rácskert: 1072 Budapest, Dob u. 40-42


Vak Varjú Pest: Ez kérem igazi étterem

$$
A Vak Varjút már annyian ajánlottátok nekem, Kedves Olvasóim, hogy muszáj voltam kipróbálni. A sok magas értékelés és jó vélemény mellett volt még egy dolog, egészen pontosan egy tétel az étlapon, ami miatt megsürgettem látogatásunkat ebben a kiváló étteremben: a tatár beefsteak. Olyannyira ráaggódtam erre az ételre, hogy útközben mondtam is Mátémnak, hogy ha közlik, hogy sajnos épp nincs, akkor rögvest kifordulok az ajtón és tintával véres bosszút állok. Erre nem lesz szükség szerencsére :)

Mi ez az őrület a tatár beefsteak körül? Az, hogy történetesen a kedvenc kajám, fujjoljon aki akar, igen, nyers hús és nyers tojás, akkor is a legjobb. Viszont ismerjük be, rémesen problémás étel: kezdve azzal, hogy drága, mert bélszínből az igazi, folytatva azzal, hogy a bélszínt nem vágják el a húsboltban, nem olyan sok az az 1,8 kg hús... Tehát az ember vagy rászervez további minimum 6 embert és megcsinálja maga otthon csilliárd forintért, vagy eszik étteremben. DE: van egy olyan arany szabály is, amit ezennel sikeresen megszegtem, hogy tatár beefsteaket vagy otthon vagy sehol, mivel a hús frissességét csak akkor tudod ellenőrizni, ha ismered a hentest. Jelentem túléltem az akciót és el tudom képzelni, hogy a jövőben kísérletezzek még a műfajjal. 

Lelkesedésem tárgya: Varjú papa tatár beefsteakje snidlinges fűszervajjal és hagymacsalamádéval
Sajnos bekeverve érkezett, ezen így nehéz a saját ízlésed szerint változtatni, de esztétikus volt és állagra mesés. Sokat rontott a helyzeten, hogy hideg volt a pirítós, (kértem és kaptam meleget végül) és az én ízlésemnek sós volt a beefsteak, a borsot és a paprikát viszont hiányolta. A tökéletes beefsteaket keressük tovább Budapesten :) 

Máté velős pirítóssal kezdett kemencés kenyérlepényen, és ámbátor épp a velő számomra nem túl vonzó, még én is kóstoltam és isteni volt! Fűszeres és izgalmas, a velő belesülve a kenyérlepénybe, valamint egészen jó adag volt. Mindketten előétellel kezdtünk, és a pincérnek nagy derültséget okozva ezután rögtön desszertet kértünk.

Velős pirítós Vak Varjú módra kemencés lepénykenyéren lilahagymasalátával 
A Vak Varjú desszertmenüjéről elmondhatjuk, hogy olyan jó, hogy az ember legszívesebben minden héten visszamenne, csak azért, hogy azt végigegye. Egyébként is hihetetlen jó hangulatú és kreatív az étlap, hiszen minden ételhez írnak egy pár sort kedvcsinálónak: a hozzávalók sorolása helyett hangulatokat és érzéseket, vagy varjúfejéshez (madártej esetében) hasonlatos abszurd jeleneteket idéznek, melyek mennek az adott fogáshoz, szuper ötlet! 

Visszatérve a desszertekhez: OMG! 

Madártej könnyű hablabdákkal
Egyrészt a desszertek akkorák voltak, hogy előétel után nem bírtuk őket megenni - lehet, hogy a mi kapacitásunkkal van baj, de tényleg ez volt. Másrészt nagyon-nagyon finomak voltak. Máté szerint a madártej könnyű volt és nagyon frankó volt a csatos üveges tálalás is. Az én túrótortám is ínycsiklandó volt, az alján vékony diós tésztaréteg, rajta az édesen savanykás túrótorta a tetején pedig egy akkora fekete cseresznye, amekkorát még életemben nem láttam. Egy álom...

Rögös túróval sült sajttorta friss gyümölcsökkel
Ami a hangulatot illeti, élő zongoraszó mellett kedves kiszolgálással pörgött a hely, és ugyan sokfelé megfordulunk, ritkán érzem magam ennyire étteremben. Ízléses és fiatalos lila-arany tapéta, plafonról fejjel lefelé lógó városok makettjei teszik a Vak Varjút otthonossá, kifejezetten szép az enteriőr. 
Ugyan a tatár beefsteaktől nem ájultam el, szívesen visszamennék a Vak Varjúba kipróbálni más fogásokat is az étlapról, mert nagyon tetszett a vendég centrikus mentalitás és leginkább a desszert. 

Vak Varjú Pest
Ár/Érték arány: jó, előételek 1400 - 2400 forint, desszertek 900 forint körül
További info itt: http://pest.vakvarju.com/hu
Cím: 1061 Budapest Paulay Ede u. 7

Castro Bistro: Izgalmas ízek a Madách téren

$$
Ezen a héten kedves barátainkkal találkoztunk, ők mondták, hogy menjünk a Castroba a Madách téren. Egyébként is rég jártam ott, viszont kellemes emlékeim voltak, ezért örültem az ötletnek. Rá is vetettem magam az étlapra, hogy jól eltervezzem mit eszek. A legtöbb esetben ez van, a helyszínen már nem hezitálok, hanem napokkal előre eldöntöm, hogy az adott helyen melyik ételre vagyok kíváncsi. Itt például a csevapcsicsa csigázott fel, ugyanis még sosem ettem ilyet.  

Na de ne szaladjunk ennyire előre. A Castro jó ideje jelen van a budapesti köztudatban, de mostanában nem olyan jó hírű már, mint régen. Mondják, hogy kedvestelenek a pincérek, vagy kevés a kaja (déli menüben)... Egy szó, mint száz, a Castro Bistro kap hideget és meleget az egyes értékelő fórumokon, nos végül mi is így jártunk, bár az átfogó élmény így is pozitív maradt. 

Az étlapon nem jutottam kifejezetten messzire, választásom, ami az előételt illeti, a legelső ehető dologra esett: Szezámolajos sültpaprika krémleves lime-mal, pisztáciás kaláccsal. 

Sültpaprika krémleves

Mikor kihozták, kicsit meglepődtem, mert úgy nézett ki, mint egy paradicsomleves, nem erre számítottam. Paradicsom is van benne, ez teljesen biztos, de a színét ezen kívül az magyarázza, hogy sült kápiapaprikából készült. Állagát tekintve selymes volt, íze pedig kellemesen fűszeres és nem volt nehéz eliminálni a zavaró tényezőként úszkáló gonosz rukkolákat sem. Lime-ot ugyan egyáltalán nem éreztem rajta, és szezámos aromát is igen mérsékelten, de volt hozzá valami észbontóan finom: a pirított pisztáciás kalács. A nagy tányér finom levessel és a ropogós édes kaláccsal őszintén szólva jól is laktam. 

De még ez után jött a csevapcsicsa, amit már tényleg ezer éve ki akartam próbálni. Szerencsére csak kis adagot kértem, ami 5 pici húsrudacskát jelentett, sóban sült parázsburgonyával, lilahagymával és ajvárral. 

Csevapcsicsa
A vegyes húsból készült kolbászkáknak is felfogható csevapcsicsa isteni volt. Jó borsos, fűszeres, a sült íz és az ajvár + hagyma kombináció mesésen működött együtt. Ami számomra hiányzott ebből, az a saláta, még valami friss igazán jól jött volna, ami enyhítené ezt a nagyon intenzív ízt. 

Máté az aktuális ajánlatból a Malacszűz Gingert választotta.

Malacszűz Ginger

Amikor így írás közben megkérem, hogy idézze fel milyen volt az adott fogás, gyakran azt mondja, hogy "jó". Köszi. :) Kis noszogatásra elmondta, hogy bizony kicsit hideg volt a hús, viszont a gyömbér finom volt és pikánssá tette az ételt. 
Én is kóstoltam, bár bevallom kissé szkeptikus voltam, mert annyi íz volt azon a tányéron, hogy felfogni is alig bírtam. Ami a legjobban érdekelt, az a császárszalonna, mert a gyömbéres-paradicsomos-olajbogyós ízesítésű ételben egyszerűen környezetidegennek tűnt. Az összhatás viszont nem volt rossz, a malacszűz csíkok puhák és ízletesek voltak, és a szalonna íze is elfért a gazdag körítésben. 

A kiszolgálás barátságos, de ami miatt valóban tudom ajánlani a Castrot, az a konyha változatossága és kreativitása. A kókusztejtől a juhtúróig, az alapanyagok széles skálájából érdekes és izgalmas fogásokat kerekítenek. A Castro, ha nem is tökéletes, egy estét biztosan megér. 

Castro Bistro
Ár/Érték arány: jó, bár nem mondhatom, hogy olcsó. A város közepén jó ár.
Cím: Budapest, Madách tér 3.


Kisüzem: Óda a füstölt csülökhöz

$
Érdekes módon Magyarországon kisebb divatja van a csülöknek, mint például Szlovákiában vagy Csehországban, ahol az egyik legnépszerűbb sörkorcsolya a csülök, tormával, mustárral, jó fehér kenyérrel. Prágában és Pozsonyban is volt már hozzá szerencsém, de ha belegondolok, Bécsben, a Práterben is ilyet ettünk. Ha Pesten csülköt akarok enni, akkor a Kisüzembe megyek. 

Ezen a héten Mátém külföldön volt, így a bőven húszas éveiben járó "kisöcsémet" fűztem be a Budapest Ízei anyaggyűjtésre. Ő marhahúspogácsát evett görög pitában tzatzikivel, friss zöldségekkel, olajbogyóval és sült krumplival, én pedig csülköt tojással, tormával, savanyúsággal, lilahagymával és lepénykenyérrel, oh yeah. 

A csülkön nincs mit nagyon elrontani, önmagában lehet rossz az alapanyag, de arról nem a szakács tehet, hanem a hentes. Ami nagyon frankó itt a Kisüzemben, hogy nem kell egy egész füstölt csülökkel megbírkózni, hanem kapsz belőle 15 dkg-t, egy puha lepény kenyeret és a mellé járó gezemicével totál jól laksz. Egyébként is van ez a füstölt hús, tojás, hagyma, torma téma, ami miatt a húsvétot még a karácsonynál is jobban szeretem, és ha az ember szezonon kívül is rákívánkozik, most már Ti is tudjátok hol kell keresni. 
Csülök <3
Marci elmondása szerint a marhahús szép adag volt és épp a túlsütés határán maradt a pont jó kategóriában. A pita - mint a képen látjátok - tekerős volt, de nem a vékony, hanem a vastagabb fajta, egyszerre puha és ropogós, nagyon finom. A sült krumpli mondjuk nem volt túlzásba víve (kb. 3 szemet találtunk belőle), de a tzatzikivel összeérő friss zöldségekkel együtt végül elég volt az étel. 
  
Marhahúspogácsa pitában
A Kisüzem nagyon szerethető hely, például általában szuper a zene (most is így volt) és koncertek is gyakran vannak. Szintén előny, hogy hihetetlenül pénztárcabarát, a fenti ételek 1300 - 1400 forintba kerülnek. Sokan pedig az italválasztékot dicsérik. Ha esetleg eddig nem jártatok volna itt, feltétlenül próbáljátok ki.  

Kisüzem
Ár/Érték arány: szuper, egyszerű és finom ételek, rendben lévő adagok
További info itt: https://www.facebook.com/Kisuzem/
Cím: 1077 Budapest, Kis Diófa u. 2

Manna Lounge: Budai luxus ínycsiklandó ételekkel

$$$
Ezen a héten újfent a Dining City jóvoltából voltunk ott, ahol voltunk, egészen pontosan a Manna Lounge-ban az Alagút fölött. Múlt héten jött az e-mail, hogy terasznyitási akció van, 4000 forintért választhatunk egy előételt, egy főételt és egy desszertet. Mivel magunktól nem nagyon mennénk ilyen fancy helyre, gondoltuk kipróbáljuk, ha már adott a lehetőség. 

Akció ide vagy oda, nem volt nagy tumultus, bőven válogathattunk a szabad asztalok közül, és mivel esőre állt az idő, a szuperül betetőzött, tágas teraszon foglaltunk helyet. Érkezéstől távozásig végig asszisztált a személyzet, nagyon magas színvonalú volt a kiszolgálás. 

Manna Lounge Terasz
Előétel gyanánt hideg eperlevest ettem rebarbarával és mályvacukorral, Mátém pedig az ánizsos pácolt lazacot választotta tzatziki habbal és házi bagettel. A házi bagettet nekem is volt szerencsém megkóstolni, mert éhségűzőnek kaptunk belőle ízelítőt egy kis fűszervajjal. A ropogós, belül puha, fehér bagett gyakorlatilag az életemet mentette meg... Ezután jöttek a fentiek. Az eperleves nem volt tejszínes, sem joghurtos, sűrű volt, olyan volt tulajdonképpen, mint egy eper-rebarbara smoothie, amit tányérban kapsz. És volt benne egy óriási mályvacukor....yummie. Máté lazaca is gyorsan elpárolgott a tányérjáról, ezt a tzatzikin és a bagetten kívül némi zöldsaláta is kísérte.

A főételek közül Máté a sertésszüzet nézte ki magának (valószínűleg már feltűnt Nektek, hogy ez az egyik kedvence) én pedig a kacsamájjal szúrt jérce supreme nevű fogást szemeltem ki. Egyik szebb volt, mint a másik, és Mátét ritkán látom ilyen elismerően bólogatni. Ez olyan, amilyennek lennie kell, mondta, miközben ette a húst, majd hirtelen ráflesselt a turbolyás hollandi mártásra. Na hát nem is az ilyenkor étlapokat megtöltő általában mérsékelten finom spárgára koncentrált, hanem erre a könnyed és krémes szószra, melyet általában halételekhez kínálnak, de itt a turbolyával totálisan a feje tetejére állították, a legjobb értelemben.

Sertésszűz, feketeerdei sonka, spárga, turbolyás hollandi mártás
Az én jérce supreme-em is isteni volt, lecsóval és konfitált burgonyával hozták. Mi az a supreme? És mi az, hogy konfitált? A supreme egy speciális vágási mód eredménye: félig comb, félig mell. Színhús, de kicsit kevésbé száraz, mint a sima mell. A konfitálás pedig azt jelenti, hogy valamit alacsony hőfokon jó sokáig sütnek. Ha további kérdéseitek volnának az étlapokon visszaköszönő idegen kifejezésekről, akkor merem ajánlani a Nők Lapja Café Te beszélni étlapul? című releváns nagyon frappánsan összeszedett listáját.
Először kicsit aggódtam, hogy nem is szúrták azt a kacsamájat bele a jércesültembe, de végül csak meg lett és az összhatás ekkor lett igazán remek. Nem gondoltam, hogy a lecsó ennyire durván passzol a kacsamájjal, szuper volt, és aztán még ott volt hozzá a mámorítóan finom konfitált burgonya. Nem értem, hogy egy sült krumpli hogyan érheti el a tökéletességnek ilyen fokát, fantasztikus volt.
Kacsamájjal szúrt jérce supreme tavaszi lecsóval és konfitált újburgonyával
Jól látjátok, Kedves Barátaim, ez egy "nagy tányéron kis kaja" hely. De az a kis kaja nagyon nagyon finom.

A desszertjeinkre sem lehetett panasz, míg én Pina Colada mousse-t fogyasztottam, addíg Máté a csokoládé mille-feuille-t majszolta eperrel. Előbbi nagyon üdítő finomság, a koktél alapján kókuszos és ananászos, imádtam, ahogy a kókuszreszelék ropog a fogam alatt, maga a hab pedig könnyű és citrusos, nem volt túl édes, éppen jó volt. Szuperül feldobta a mangó alapú szósz, ami alákerült.
Pina Colada mousse valódi kókusszal a tetején
Mátém epres-csokis mille-feuille-e is irtó finom volt, friss sült leveles tészta sütiben étcsokoládé mousse eperrel turbózva, kiváló kreálmány.
Csokoládé mille feuille friss eperrel
A Manna Lounge-ban minden isteni volt, a környezet pedig csodaszép! A város és a Vár közti vékony zöldterületet használják ki, és én imádtam a teraszon a jukka pálmák között ücsörögni. Ennek a luxusnak viszont elég borsos ára van, így akciósan príma volt, de eredeti árán nem hiszem, hogy megengedném magamnak, hogy a Manna Lounge-ban egyek. Csak hogy tudjatok viszonyítani, kb. a főétel áráért kaptuk a 3 fogást.

Különleges alkalmakra, vagy egy jó kis Dining City kedvezménnyel a Manna Lounge szuper választás egy nyári randira.

Manna Lounge
Ár/Érték arány: közepes: magas árakon minőségi fogások mérsékelt mennyiségben
További info itt: http://www.mannalounge.com/
Cím: 1013 Budapest, Palota út 17.





Kertem: A bringás randi tökéletes helyszíne

$
A Kertem hányattatott sorsa ellenére él és virul, jelenleg az Olof Palme Ház előtti új helyszínen. A tulajok láthatólag mindent megtesznek, hogy ugyanazt a hangulatot kapjuk, mint a régi helyen, kint vannak a színes égők, a színes asztalok, jó a zene, kint a hanglemezekkel díszített pult, a vaslapon meg sül a hús. Sajnos színpad itt nincs, viszont van kivetítő.
Lehet, hogy találtunk egy jó kis foci EB néző helyet? 
Igyekezni fogok nem politizálni, de annyit ide a margóra talán megengedhetek magamnak, hogy a Liget projekt jó néhányunk életét felforgatja kicsit, hiszen aki a Városliget környékén él, szinte együtt lélegzik a parkkal, nagyon, nagyon szeretjük és szabadidőnk jelentős részét itt töltjük: futva, bringázva, sétálva, kutyázva, vagy éppen a Kertemben borozva, épp ezért nem mindegy, hogy mi is lesz belőle a projekt végére... 
A Kertem új helyszíne
Mi általában bringával érkezünk, ha időnk engedi egy pár kört meg is teszünk, mielőtt beülnénk a jól megérdemelt rozé hosszúlépésünket elfogyasztani. Ezúttal azért vágytam kifejezetten a Kertemre, mert egyrészt VÉGRE! olyan idő van, hogy ki lehet ülni, másrészt pedig könnyű vacsorát kívántam, a Kertemben pedig tavaly még isteni volt a grillezett gomolya, gondoltam megnézhetnénk idén is adnak-e. 
Érkezés az Olof Palme Házhoz
Mivel Mátém gyengélkedett, én indultam rögtön a beszerző körútra. Idén is adnak grillezett gomolyát, balkán burgert, csirke burgert, vegyes salátát, semmi olyat. amit friss zöldségekből és vaslapon sült jóságokból ne lehetne összerakni. A rendelés úgy van megoldva, hogy sorban állsz, leadod, fizetsz és kapsz egy cetlit, amivel vissza kell menni a kajáért. A tíz perc amíg készül az étel tökéletesen megfelel arra, hogy begyűjtsd a fröccsöt a szomszédos pultnál. Az ételek a számok alapján készülnek elméletileg sorban egymás után, de érdemes néha rákérdezni, hogy épp hol tartanak. Az én gomolyámat például elfelejtették megsütni, cserébe mikor szóltam, 
akkora sajtot sütöttek, hogy lelógott a tányéromról. 

Grillezett gomolya salátaágyon lepénykenyérrel
Ez a mennyei fogás egyszerű, mint a faék, de annál finomabb. Az enyhén füstös gomolya olvadt a számban, üdítő kísérő volt házzá a zöldsaláta és a paradicsom. A salátán semmi dresszing, minden csak úgy natúr formában, semmi flanc. A lepény kenyér pedig pihe-puha kiegészítője a magában kevésbé laktató tálnak. 

Mátém a csirke burger mellett döntött, ez úgy néz ki, hogy a fenti lepénykenyérbe ugyanezt a friss salátát teszik, bele a grill csirkemell és a tetejére tetszés szerint nyomhatod saját magadnak a szószt: majonéz/mustár/ketchup/barbecue, talán még ajvár is van.
Csirke burger
A csirkemell, csirkemellségénél fogva kicsit száraz volt, de összességében

  ez egy nagyon finom minimál burger

Egy jó bringázás után nem is kell egyéb, mint egy ilyen, meg egy jó hosszú lépés. 

Jelenleg úgy tudjuk, hogy egész nyáron üzemel a Kertem, bár kezdeti nehézségek még vannak (a mosdó rettentő béna megoldása az Olof Palme házban), reméljük ahogy telnek a napok visszarázódik majd minden a régi kerékvágásba. 

Ha egy jó kis mozgás után könnyű vacsira vágytok és kellemes hangulatra, anélkül, hogy a gatyátok is rámenne, gyertek ki Ti is a Kertembe, és élvezzétek a ligeti lét ezen bájos elemét. 

Kertem
Ár/Érték arány: tök jó :) egy-egy ételünk 1300-1400 forintba került
További info itt: https://www.facebook.com/kertemfesztival/?fref=ts
Cím: Városliget, Olof Palme ház 



Padron Tapas Bar & Restaurant: A tapas mennyország

$$
Mára szerencsére nem kell Spanyolországig utaznunk ahhoz, hogy tisztességes tapast együnk. Budapesten több helyen is kínálnak tapast, de az eredeti "sörkorcsolya" jelleg itthon nem érvényesül. Kint ugyanis a legtöbb helyen, ha rendelsz egy italt, automatikusan kapsz hozzá valami apró finomságot, és sok helyütt arra is nagyon odafigyelnek, hogy ne kapd kétszer ugyanazt. Így egy borozás, vagy sangriázás végére ritkán marad éhes az ember. A tapas fogalmába rendkívül sok minden belefér, tulajdonképpen bármi, ami kicsi adagokban tálalható, no persze itt is vannak ám alapművek, például a tortilla de patata (tojásos krumpli lepény), a patatas bravas (csípős sült krumpli), a chorizo (kolbász), a serrano (sonka), mini hamburgerek, tintahal karikák, egyik jobb, mint a másik, higgyetek nekem. 

Két nagyon kedves barátnőm is Spanyolhonba szakadt, akiket igyekszem időről időre meglátogatni, így elmondhatom magamról, hogy igazi tapastalattal rendelkezem. Nincs is jobb, mint a teraszon ülve sangriát kortyolgatva friss és minőségi, igazán könnyű és finom ételeket fogyasztani. A barátaiddal, beszélgetve, az egyes tálakból felváltva mazsolázva. Ezt az élményt kerestem, mikor rátaláltam a Padron Tapas Bar-ra a Horánszky utcában. Bevallom, nem először jártunk itt Mátémmal, de az első benyomás annyira kellemes volt, hogy mindenképpen írni akartam róla. Ugyan terasz nincs és ez a nyár közeledtével elég nagy hátrány, az ízek viszont ugyanolyanok, mint 2000 km-rel odébb. 
Olajbogyó válogatás
Kezdjük az alapokkal: Tortilla de Patata
A Tortilla de Patata receptjét egy önkéntes táborban tanultam egy Alicia nevű madridi lánytól. Lassú olivaolajban együtt sütjük a krumpli és hagymakarikákat, ahogy sül, péppé törjük, majd leszűrjük. Ezután összekeverjük felvert egész tojásokkal, és lepényeket sütünk belőle serpenyőben. Akkor menő, ha kívül szilárd, belül pedig kicsit még folyik. Mint mondottam alapmű a tapas műfajban, egyetlen szívfájdalmam a Padronnal kapcsolatban, hogy itt nem akkor készítik, amikor rendeled, hanem hidegen tálalják. Ettől persze az íze még mesés. Így néz ki: 
Tortilla de patata
Kiválóan megy hozzá a Serrano sonka, amit azt hiszem senkinek nem kell bemutatnom. Ha többen vagytok és mindenki mindenből csíp, érdemes ebből nagyobb adagot kérni, hiszen általában nagy kedvenc.
Jamon Serrano
Ettünk még ezen kívül olajbogyó válogatást, házi kenyeret, sült apró halakat és patatas bravast. A sült apró halak meg voltak forgatva prézliben és olajban voltak kisütve. Én a halrajongó, valamiért most megkívántam, biztosan a mediterrán életérzés kedvéért. A kis halacskák finom ropogósak voltak, egyáltalán nem maradtak zsírosak, etették magukat, csak úgy toltam egyiket a másik után. Ez a tapas Mátémnak annyira nem jött be, zavarta, hogy rajta van a hal feje. Lányos zavaromban még meg is kérdeztem a pincért, hogy most az para, hogy megettem szőröstül bőröstül? De megnyugtattak, lazán lehet őket tolni befelé, isteni. 

Sült apró halak
Az est fénypontja viszont egészen egyértelműen a patatas bravas volt. Most biztosan azt gondoljátok magatokban, hogy ez a lány itt foodbloggernek adja ki magát, aztán hasra esik egy tál sült krumplitól. Na de milyen sült krumpli, Kedves Barátaim!!! A patatas bravas kétféle szósszal van leöntve. Az egyik a fokhagymás aioli szósz, a másik pedig az úgynevezett salsa brava, ami egy füstölt jalepano (chipotle) alapú szósz. Amikor a két szósz összeér, az egy gasztronómiai mennyország. 

Patatas bravas
Szóval Kedves Barátaim, menjetek a Padronba randizni, tényleg nagyon szuper. Nem csak az étel finom, hanem a kiszolgálás is nagyon kedves, ámbár a hely maga pici, ezért némi helyszűkére kell számítani. Ez azt jelenti, hogy nem árt asztalt foglalni, és valóban a kisebb társaságoknak kedvez, főleg 2 fős asztalokkal. Ettől függetlenül a Padron egy tök barátságos hely, ahol bármikor kapsz egy falat Spanyolországot.

Padron Tapas Bar & Restaurant
Ár/érték arány: jó, a hangulat és az ízek gazdagsága megérik az árat, ketten 7000 forintért vacsoráztunk, ebben volt 7-féle tapas és két ital. 
Cím: Budapest, Horánszky u. 10, 1085

Hadik Kávéház & Szatyor Bár: Tradíció és újhullám egy fedél alatt

$$
A héten nem csak randink volt, hanem egy pár kedves régi kollégámmal is találkoztam, így ez a hét tökéletes volt arra, hogy a Hadik - Szatyor kettős mindkét felét kipróbáljam. A kávéházi idill tökéletes randihangulatot biztosított, míg a nyüzsgő Szatyor a hangosan nevetős találkozó helyszíne volt.
A Hadik Kávéház épülete
A Hadik kávéház évszázados múltra tekint vissza, és ezt lehet is érezni. Patinás. Bársony függönyei, kávéházi apró asztalai, meleg színei és a halk zene kellemes intimitást eredményeznek. Kicsit olyan, mintha visszautaznánk az időben, minden lelassul és elhalkul. Az étlapról a tyúkhúslevest választottam fásgaluskával és zöldborsóval, valamint a juhtúrós sztrapacskát bacon chips-szel és marinált lilahagymával, Mátém pedig a bazsalikomos sertésszűzérméket gombatatárral és rizottósüteménnyel. Gombatatár? Az meg mi? Néztünk egymásra és a felszolgáló segítségét kértük. A jelenetről Karinthy és a Rossz tanuló felel jutott eszünkbe, ugyanis az egyébként nagyon kedves pincérfiúnak lövése nem volt arról, hogy mi lesz a tányéron ezen a címen. Azért persze kitalált valamit, ami számára logikusnak tűnt, de nem talált. Annyira azért nem hosszú az az étlap... Mindegy, túltettük magunkat ezen, és a jeleneten jókat kuncogva vártuk az ételt. 

A húsleves nagyon finom volt, lehetett érezni rajta, hogy belefőtt minden, aminek egy tisztességes húslevesbe bele kell főni. Nyilván nem lesz olyan, mint édesanyánké, és húsleves műfajban ezt elég nehéz elengedni, én most megpróbáltam. A leves tele volt fincsi borsóval és fásgaluskával, amiről eddig szintén nem tudtuk micsoda: semmi köze a fához, valójában finomra darált húspéppel kevert galuskatészta, amit beleszaggatnak a levesbe. Fincsi! :) Itt egy kis ízelítő, a tálalás is nagyon tetszett: 

Tyúkhúsleves zöldborsóval és fásgaluskával
A következő a sztrapacska volt. Nagyon etette magát, ámbár én kicsit szottyosabban szeretem. A bacon chips finom ropogós volt, a marinálás pedig elvette a lilahagyma erős ízét. Tudom, a juhtúró nem mindenkinek a kedvence, de aki alapból szereti, az ebben fogásban sem fog csalódni. 

Juhtúrós sztrapacska bacon chip-szel és marinált lilahagymával.
Mátém sajnos nem járt ekkora szerencsével. Az egyik kedvencét, a sertésszűzérmét rendelte, és hiába volt irtó gusztusosan feltálalva - még a színe is épp jó volt -, sajnos pont egy picivel tovább sütötték, mint kellett volna, ezért kemény és rágós lett. Nézzétek, milyen szép volt: 

Bazsalikomos sertésszűzérmék gombatatárral és rizottó sütemény
Nagyon jól néztek ki az élénkzöld apróra vágott bazsalikommal ízesített szűzérmék, ízre egyébként nem is volt velük semmi baj. A probléma az, hogy ha sütésközben túlszaladsz a tökéletes ponton, akkor a szűzérme már sosem lesz az igazi, és ez esetben így történt. Cserébe végre kiderült, hogy mi az a gombatatár. A képen látható kis barna kupac tulajdonképpen egy gombapástétom, és nagyon ízletes volt: intenzív ízvilágú és krémes állagú, pöpec. 

És csak írom és írom és még mindig nem jutottam el a Szatyorig és gondoljátok magatokban, hogy ennek a bejegyzésnek sose lesz vége. De. Ugyanis a Hadik kávéháznak és a Szatyor bárnak közös a konyhája, tehát ugyanaz van az étlapon is. Ha egy csendes, meghitt beszélgetésre vágyunk, esetleg érdekes irodalmi programokra, akkor válasszuk a Hadikot. Ha nyüzsgésre vágyunk egy izgalmasan dekorált, pörgős és fiatalos helyen változatos zenei és egyéb művészeti programokkal, akkor a Szatyor a mi helyünk. A Szatyorban egyébként a Snack menüből választottam a háromsajtos melegszendvicset tormás majonézzel és steakburgonyával. Nincs rajta mit elrontani, vagy ügyesen csinálni, friss volt és laktató, épp amire szükségem volt. 

Háromsajtos melegszendvics
A Bartók Béla út 36. alatt tehát kétféle közönség is megtalálja számítását: az idősebbek is, akik számára fontos, hogy nyugodt környezetben és meghitt hangulatban kapcsolódjanak ki, és a fiatalabbak is, akiknek lazaságra és pörgésre van igényük. 

Hadik Kávéház és Szatyor Bár 
Ár/Érték: jó, bisztró árak és normális adagok, ha csak kicsit vagy éhes ott a snack menü
További info itt: http://www.hadikkavehaz.com/
Cím: 1111 Budapest, Batrók Béla út 36.