­
­

Eiffel Bistro & Bar: BEST CHICKEN IN TOWN!

$$
Múlt héten volt még egy kis Étterem Hét Extra, és mivel egyik kedves kollégám áradozott az Eiffel Bistroról, úgy döntöttünk mi is kipróbáljuk. Mivel az a neve, hogy Eiffel Bistro, meg se néztem, hogy hol van, totál biztos voltam benne, hogy az Eiffel téren van...

M: - Megnézted hova megyünk? 
V:  - Nem, mert szerintem az Eiffel téren van. 
M: - Szerinted?!
V:  - Néha megbízhatnál az asszonyban... 

Ehhez képest, az Eiffel Bistro a gyönyörű Eiffel Palota épületének földszintjén van, a Bajcsyn :) Nagyon barátságos a belső tér, meleg színekkel, piros spriálszerű világítótestekkel, a falon képkeretben zöldellő mohákkal, amik különösen tetszettek nekem. 

Három fogásos menüt ettünk, mint azt már Étterem Héten megszokhattátok, ezúttal a 3300 forintos árkategóriából. Elmondanám így előlejáróban, hogy elmefújó élmény volt. 

Vigyor az Eiffel Bistroban

Máté ezen a hűvös estén a tanyasi húslevest választotta előételnek. Sűrű volt és tartalmas, lehetett rajta érezni, hogy minden belefőtt, aminek egy tisztességes húslevesbe bele kell főlni. Szerencsére nem is volt sós - ezt sok más helyen elrontják. Igazán ízletes volt.

Tanyasi húsleves

Én a füstölt lazac tatárral mentem, melyet blinin tálaltak kapros uborka chutney-val. Picúrka adag volt, de annál finomabb. A blini egy burgonyalángos korongocska, melynek a tetejére kenték a könnyű, kicsit majonézes lazackrémet, amit nem zavart meg a minimális mennyiségben feltűnő kapros uborkás szósz. Mellé balzsamos madársalátát kaptam, csodás kezdete volt ez az előétel egy mesés vacsorának.

Lazac tatár
A bemelegítés után nem sokkal meg is kaptuk a főételeket. Máté rozé kacsamellet evett chilis-áfonyás szilva chutneyval és krumplipürével. Annyira nem volt rozé, mint amennyire M szereti, de bőven kárpótolta Őt a tény, hogy a ropogós bőrkének szalonnasütés íze volt. Hogy-hogy nem, én is megkóstoltam, tényleg olyan íze volt. Egyrészt hihetetlenül finom, másrészt eszedbe juttatja régi kedves emlékeidet... Fantasztikus. Persze az áfonyás szilvás chutney nem volt M kedvence, de akinek csúszik a csípős-édes a husival, annak melegen ajánlom, mert írtó fincsi. 

A kacsa 
Ami a legnagyobb meglepetést jelentette az este folyamán, az a csirkemell. Miközben világéletemben azt gondoltam, hogy sosem leszek hajlandó csirkemellet rendelni étteremben, mert a gondolattól is halálra unom magam, aznap este mégis ez tűnt a legszimpatikusabbnak az étlapon: Citromborsos grillezett csirkemell sült édesburgonyával és chilis-mogyorós karottasalátával. Nem viccelek, szaftos volt. Egy grillezett csirkemell. Nem mellesleg ha csak rágondolok összefut a nyál a számban, annyira kellemesen aromás volt a citromborssal ízesített pihe-puha!, omlós hús. És a csirkemellnek volt íze! És nem, nem csirkeíze volt, hanem sült íze volt, és csípett a bors, utána pedig édes volt a sült krumpli, hűsített-csípett a répasaláta, és ropogott a mogyoró - komolyan mondom, nem ettem még jobb csirkét. SOHA. SEHOL. Valamint a 3 fogásos menüben akkora adagot kaptam, hogy a végét igazán csak azért ettem meg, mert sajnáltam volna otthagyni. 

Citromborsos grillezett csirke sült édesburgonyával, bújkáló karottasalátával


Szerencsére volt időnk ventillálni kicsit még a desszert előtt, így csak-csak befért még az a belga csokis brownie vaníliafagyival és erdeigyümölcs öntettel... Itt már abszolút vigyorogva ettünk, nem akartuk elhinni, hogy egy átlagos hétfő este ilyen történhet velünk. 

Belga csokis brownie
Egyszerűen minden tökéletes volt. 

Eiffel Bistro & Bar
Ár/Érték arány: szuper, fantasztikus a konyha és egy főétel 2000-3000 forint körül van
Cím: 1055, Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.


Fondue Bár: Egy régi kedvenc nem az igazi már

$$

Budapest nem bővelkedik fondüt kínáló éttermekben, a Fondue báron kívül szerintem nincs is másik, ez pedig annak a következménye, hogy itthon még mindig nehéz hozzájutni a szükséges alapanyagokhoz. Pedig a télhez nagyon jól megy a rotyogó sajt íze és illata, tudnak valamit ezek a svájciak, akik kitalálták! Én azt szeretem benne a legjobban, ahogy körbeüljük a fazekat és mire jól lakunk az olvadt sajtba mártogatott pirítóskockákkal, addigra mindenkiről minden kiderül. Nem az evésen van a hangsúly, hanem a közösen eltöltött időn, a beszélgetésen, és azon, hogy kimosolygósodunk a meleg ételtől, esetleg egy pohár bortól.

Csilliárd éve ismerem a Fondue bárt, és eddig kivétel nélkül mindig szuper élményekkel tértem haza. Most nem, és ez nem az étel miatt volt: ilyen pocsék kiszolgálással már rég találkoztam. Kezdve azzal, hogy az étlapról/itallapról választott tételekre gyakran mondta a one man band-ként funkcionáló pultos-szakács fiú, hogy sajnos az nincs, folytatva azzal, hogy egy bizonyos ponton (amikor egyébként épp jól volt mindenki), fogta magát és kiment fél órára telefonálni. Szerintem ez nem elfogadható, és a vendégnek azt üzeni, hogy Nekem aztán rohadtul mindegy, hogy mennyit fogyasztasz vagy visszajössz-e ide, ahelyett, hogy azt üzenné, Gyere, érezd jól magad, legközelebb is várunk szeretettel. És itt befejeztem a puffogást. www.eloterv.hu

Svájci fondü
Nyilván a fondü finom volt, de nekem minden finom, ami sajt, valamint minél büdösebb, annál jobb. Máté és én Svájci fondüt, a többiek pedig Mekk Mester fondüt ettek. A mi fazekunkban emmentáli és gruyere sajtok keveréke olvadt fehérborral, borssal, fokhagymával, petrezselyemmel és szerecsendióval fűszerezve. Abszolút a fokhagyma dominált és volt egy kis kesernyés utóíze, de az almával és a savanyú uborkával is remekül harmonizált a Svájci fondü ízvilága. A Mekk Mester fondü mindenkinek jobban ízlett, épp a keserű íz hiánya miatt. Ebben gouda és cheddar sajt volt (a narancssárgásabb színéről is látszik), valamint fehérbor, fokhagyma, szerecsendió, bors, mustár és tejszín. Fincsi volt, jól fogyott. Zsófi barátnőm úgy írta le, hogy eleinte volt egy kis édes sajtíze, a végén pedig fűszeres. Ebben a fondüben a szerecsendió dominált, a fokhagyma kevésbé - utálom bevallani, de tényleg jobb választás volt, mint a sajátom…

Mekk Mester fondü

Egy szó, mint száz, végül kellemes estét töltöttünk a Fondue Bárban, finomat ettünk, jókat nevettünk, de a kiszolgáláson volna mostanság mit csiszolni... Húsevőknek ajánlom, hogy előre rendeljék meg a húsfondüjüket, mert van lehetőség egy jó kis szűzérmével vagy bélszínnel felturbózni a vacsorát, de csak akkor, ha előre szóltok. 

Fondue Bár
Ár/Érték arány: szuper, hiszen egy kétszemélyes sajtfondü 3400-4200 forint között mozog, és degeszre eheted magad
További info itt: http://www.fonduebar.hu/
Cím: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 25.


Baan's Kitchen BP: Új helyen a fiús burgerező

$
A hétvégén nyitott új, immár igazán beülős helyet a Baan's Kitchen. A szegedi fiúk eddig is jelen voltak a budapesti burger színtéren a Keleti Pályaudvartól nem messze lévő kis burgerboltjukkal, de épp ezekben a napokban jutottak el odáig, hogy beülős helyet csináljanak. 

The British
Az első benyomás nem túl fényes: először is a cím Dózsa György úti, a bejárat viszont az Alpár utca felől esik, kitáblázva nincs, gyakorlatilag csak a burgerillatnak köszönhető, hogy odataláltunk. A félszuterénbe fejbehúzós lejárat vezet, lent dohos szag fogad minket, a dizájn egyenesen rémes. Körülbelül 20-25 évet repülsz vissza az időben amikor belépsz, a padlóra nézve azt gondolod, értem én, hogy ez a kő tűri a koszt a legjobban, de ez irtó igénytelen... Nem is voltam benne biztos, hogy akarok itt enni, de ha már rákészültünk a burgerre, gondoltam adok neki egy esélyt. 

Fincsi ropogós a buci

A The British nevű hamburgert választottam, míg Máté a Juicy Lucy-t. Ez utóbbi összetételre nekem is jobban tetszett volna - több benne a zöldség és a szósz - de kisebb méretű ebédre vágytam, ezért mentem végül a bucit, husit, cheddar sajtot, bacont és hagymalekvárt tartalmazó brittel. Mikor beleharaptam, arra gondoltam, hogy Wow, ennek tényleg Anglia íze van :). Ez főleg a cheddar - bacon kettős miatt van, és mivel elég borsos a húspogácsa, kellemesen lágyított rajta az édeskés ízű lilahagymalekvár. Ami az előnye ennek a szendvicsnek, az a hátránya is: mivel kicsi benne a húspogácsa, nagyon gyorsan megsül, számomra túlzottan is: kemény marhahúspogácsa?! Nem jó. A mellé kért sült krumpli viszont nagyon finom volt, egész egyszerűen abból a tényből kifolyólag, hogy valóban krumpliból készült és nem olajban, hanem sütőben sült. 


Juicy Lucy
Máté szerencsésebb volt a maga Lucy-jával, ugyanis ennek sütési technikája abból áll, hogy 2 húspogácsa közé teszik a sajtot, és így egyben sütik meg a burgerbe valót. Ennek eredményeként a sajt felé eső húsnak van esélye arra, hogy rózsaszín maradjon, így a húspogácsa nem lesz kemény. Ez a burger tele van szósszal: mustár, ketchup, BBQ, és zöldséggel: dinsztelt káposzta, paradicsom, csemege uborka és lilahagyma. Kifejezettem finom és baromi jól csúszik. Tegyük hozzá, hogy a Juicy Lucy-nak meg a bucija maradt alul a The British kifejezetten ropogós, sós zsemléjével szemben. 

Mindezekhez ihatsz magyar kólát, amibe most botlottam életemben először: Tikkadt Szöcskének hívják, és aki hozzám hasonlóan a 90-es években volt gyerek, annak azt tudom mondani, hogy olyan íze van, mint a kólaszörpnek. Nem rossz, na nem is jó, de legalább hihetetlenül nosztalgikus. 

Tikkadt Szöcske - a magyar kóla

A burgerek ezerpárszáz forinttól indulnak, és a húsmérettel egyenes arányban nő az áruk. Hogy miért gondolom, hogy fiús hely a Baan's Kitchen? Mert mi lányok szép helyeken szeretünk enni evőeszközzel, még a Tikkadt Szöcske is jobban esne üvegpohárból :) Az étlapot nézve leginkább húsválasztékban erős a felhozatal, ugyan van két vega burger, ettől még zöldségben nem bővelkedik a kínálat. A Baan's Kitchen nem szép és nincs evőeszköz, cserébe vannak kiadós és finom burgerek, a csajokat randira inkább ne ide vigyétek. 

A nem túl újhullámos belső tér

Baan's Kitchen Bp
Ár/Érték arány: Ok, kisebb hamburger 1400 HUF körül, a Juicy Lucy 2200, két burger, egy krumpli és 3 üdítő 4200 HUF volt
Cím: 1071, Budapest, Dózsa György út 36.